Jump to content
Sign in to follow this  
brytt

Yosemite 10.10.1nvidia gtx660 ''A Graphıcs Problem Has been Detected'' hatası

Recommended Posts

AMD FX 8320 sisteme Yosemite 10.10.1 kurdum bütün driverler sıkıntısız çalışıyor ekran kartı hariç, nvidia geforce gtx660 2gb ekran kartı var bir türlü etkinleştiremedim. Bir grafik hatası bulundu diye uyarı geliyor , biraz daha uğraştıgımda ekran kartını tanıtabildim fakat bu seferde 3 mb video belleği gösteriyor. Maverick i sıkıntısız kurabiliyorum fakat baya bir araştırmama rağmen  hiç bir yerde kesin bir çözüm verilmemiş ve eminim birçok arkadaşta bu sorunla karşılaşmıştır. Bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

graphıcs.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

10.10.3 e güncelleyince sıkıntı halloldu. Güncellerken kernal sıkıntı yarattı kernalı değiştirip denedim sıkıntısız bir şekilde şuan çalışmakta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aynı işlemci bende de var. Nasıl kurdunuz acaba. Ben kurdum sonra mac restart atmak istedi attım. Boot menüdende oluşturduğum diski seçtim (d sürücüsnde capitanhdd diyr oluşturmuştum) maci kurarkende bunu sıfırlayıp kurdum ama ne yaptıysam beyaz ekranı geçemedim. Bir ara kurdum ekran bembeyaz fare simgesi defalarca döndü durdu sonra bidaha denedim ama olmadı o kurulum ekranını geçemedim. Yardım lütfen. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

diğer diskte maverick kuruluydu 10.10.3 yükleyince kernel panic verdi birdaha açılmadı yeni bir kernel bulup maverickle sistemi açıp yosemite i kurduğum diske attım.Sonrasında da yosemitele sistemi başlatıp nvidia web driver kurdum beyaz yada siyah ekran hatası alırsan nv_disable=1 komutunu kullan nvidia web driver linki altta 10.10.3 olanı indir

https://www.insanelymac.com/forum/topic/301416-nvidia-web-driver-updates-for-yosemite-update-01212016/

Share this post


Link to post
Share on other sites

10.10.3'e nasıl güncellediniz ? 10.10.3 dmg dosyası indirerek mi yoksa sistem üzerinden mi ?

şu kernel işini anlayamadım neyi nasıl nereden değiştiriyorsunuz ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://support.apple.com/kb/DL1804?locale=tr_TR    hocam burdan 10.10.3 ü indiriyorsun    

http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/Patched_Kernels    burdan da kernelları ve kextleri indiriyorsun , youtube a yazarzan nasıl yapıldığıyla ilgili videolar mevcut, yukarda yazdıgım komut(nv_disable=1) nvidia ekran kartları için amd ekran kartın varsa beyaz ekranı geçmek için PCIRootUID=1 komutu girmen lazım daha sonrada amd ekran kartı kexti bulup indirmen lazım ama beyaz ekranı geçmek için -x -v PCIRootUID=1 npci=0x3000 komutlarını gir

kernelpanic hatası alırsan sanal mac üzerinden kerneli değiştirebilirsin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community.

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...