Jump to content

Adem UYSAL

Members
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

1 Follower

About Adem UYSAL

 • Rank
  Member
 • Birthday 11/13/1992

Profile Information

 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Hocam merhaba buralardamısın acaba bir kaç sorum olucak. Sizin dediklerinzi yaptım ama kurulum malesef gerçekleşmedi. Bildiğiniz el capitan sürümleri var mı amd için.
 2. Dediğin gibi sadece -x ile gelebiliyordum o ekrana ama güvenli mod olarak giriyordu. Yani normal bi şekilde ki kurulum ekranı malesef gelmiyo bende.
 3. Benim sorun şuydu. Beyaz ekranda fare simgesi öylece dönüp duruyordu. Asıl orada bir sorun var zaten ama sebebi ne bunun. O kısmı aşmam için ne yapmak lazım ?
 4. Bu dediklerini deneyeceğim sonucu buraya yazarım.
 5. Windowsu geçen gün çökerttim bu iş yüzünden şidmi kurayım bidaha deniycem sağol ama inanın benim denemediğim yöntem kalmamıştı. Bu dediğini yaptığımı hatırlamıyorum açıkcası okadar çok karşışık şeyler girdim ki ilk deneyimim olduğu için böyle diyorum. Dediklerinizi denerim umarımm kurulur ben buraya yazarım yardımınız için sağolun gene de desteğinizi bekliyorum Şunuda ekliyim bir ara kurulumu yaptım -x ile ama güvenli mod diyor. Sonra tekrar boot ekranın da aynı komutları girerek güvenli modda açabildim anca. Yani bunu normale getirmenin bi yolu yok mu. Clover mi chamelon mu önerirsiniz. Birde o kurulum ekranın da (resimde) herhangi bir ayar yapacakmıyım ?
 6. Bende de durum böyle. O özelleştirme kısmında nelere dikkat etmemiz gerekiyor ? Bi allahın kulu açıklamamış bunu üstelik araştırmadığım yer kalmadı ?
 7. 10.10.3'e nasıl güncellediniz ? 10.10.3 dmg dosyası indirerek mi yoksa sistem üzerinden mi ? şu kernel işini anlayamadım neyi nasıl nereden değiştiriyorsunuz ?
 8. Kuruluma ilk resimdeki komutlar ile başlıyorum. Senin dediğin gibi açabildim ( nv_disable=1 ) fakat normal olarak açamıyorum, boot ekranına girdiğim komutlar npci=0x2000 daha önce bu komutla açmıştım hatırlıyorum ama şimdi olmuyor. Nasıl çözeriz arkadaşlar yardım lütfen. Sistemim : AmdFx 8320 eight core İşletim sistemi : Windows 10 Ram : 16 GB Ekran kartı : HD 7850 ( 2 adet ) Bahsettiğim ilk resim Kurulum komutları. Bir diğer resim ise laptop olmadığı için (Masaüstüne kuruyorum DualBoot olarak) o kısımların seçeneğini kaldırıyorum. İlk Boot ederken kullanacağım komut hangisi ? İzlediğim videolarda sadece npci=0x2000 ile başlatanlar var. Acaba kernel ile sıkıntısı olabilir mi ? O kernel dosyasını da nereye atıcam bilmiyorum:( Şimdi npci=0x2000 GraphicsEnabler=No komutu ile boot ettim. Ekran geldi fakat tam bu aşamadan sonra ekran beyaz fare simgesi yuvarlak şekilde sürekli dönüp duruyor.
 9. ne zamandır bir cevap bekliyordum çok sağol. ben şimdi usb ye gene yazdım bıktırdı ama gene yazdım. Niresh zone 10.10.1 yazdırdım. kurulumu /amd64 -v USBBusFix=Yes npcı=0x2000 komutu ile yapıyorum. İlk boot'uda npci=0x2000 GraphicsEnabler=No ile bir yerde yanlışmı yapıyorum. o kerneli neereye nasıl atıcam peki ? bu dmg uzantılı niresh zone dosyasını transmac ile açamıyorum göremiyorum yani içini . Sanal amc ile yapılabilirmi ?
 10. Kurulumu yaptım fakat boot menüsünden oluşturmuş olduğum CapitanHDD yi seçip hemen hemen her komutu girdim ama o koskıca beyaz ekranı geçemedim. Komutu girip beyaz ekran açılıyor fakat dakikalarca kalıyor fare simgesi öyle dönüp duruyor. Nasıl yaparım bu kurulumu?
 11. Aynı işlemci bende de var. Nasıl kurdunuz acaba. Ben kurdum sonra mac restart atmak istedi attım. Boot menüdende oluşturduğum diski seçtim (d sürücüsnde capitanhdd diyr oluşturmuştum) maci kurarkende bunu sıfırlayıp kurdum ama ne yaptıysam beyaz ekranı geçemedim. Bir ara kurdum ekran bembeyaz fare simgesi defalarca döndü durdu sonra bidaha denedim ama olmadı o kurulum ekranını geçemedim. Yardım lütfen.
 12. Merhaba arkadaşlar. Bu konularda acemiyim ama nereden başlayacağımı bilmiyorum açıkcası. Sistemim şu şekilde Anakar: M5A99X_EVO_R20 İşlemci Amd FX 8320 AIDA64 Raporu : Report.txt
×
×
 • Create New...